Powered by Flash Web Templates Designed by Website Template

Τηλ: 28210 36404
Fax: 28210 36404
Δ.Δ.Ε. Χανίων

«Ηλεκτρονική Δήλωση Προτίμησης για τα ΕΠΑ.Λ.», μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2018-2019. :

Δικαιολογητικά Εγγραφής

1) Απολυτήριο Γυμνασίου ή Λυκείου-Πτυχίο-Πιστοποιητικό Σπουδών (για αλλοδαπούς μαθητές, αντιστοιχία πτυχίου). -ή ενδεικτικό Γ΄ τάξης του παλαιού εξατάξιου γυμνασίου -ή επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου -ή πιστοποιητικό σπουδαστικής κατάστασης του μαθητή από το σχολείο στο οποίο φυλάσσονται τα αρχεία του σχολείου στο οποίο φοιτούσε, ή από το σχολείο στο οποίο είναι τελειόφοιτος.

2) Βεβαίωση εργοδότη επικυρωμένη από από το ΚΕΠ. για το γνήσιο της υπογραφής ή βεβαίωση του Ο.Α.Ε.Δ. από την οποία να προκύπτει η εγγραφή του στα μητρώα ανέργων.

3) Πιστοποιητικό Γέννησης Δήμου ή κοινότητας (για αλλοδαπούς μαθητές επίσημη μετάφραση).

4) Υπεύθυνη δήλωση του κηδεμόνα του μαθητή ή του ιδίου αν είναι ενήλικος, όπου δηλώνει τον κύκλο ή τομέα ή την ειδικότητα που επιθυμεί να παρακολουθήσει και ότι δεν φοιτά σε άλλο σχολείο Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ή σε σχολή της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης. [Σχετικό Έντυπο ]

5) Ατομικό Δελτίο Υγείας για Α΄ τάξη μόνο. [Σχετικό Έντυπο]

6) Τρεις (3) Φωτογραφίες.

Σήμερα..
Ο καιρός στα Χανιά