Powered by Flash Web Templates Designed by Website Template

Email: epal-esp-chanion@sch.gr

Τηλ: 28210 36404
Fax: 28210 36404

Θεατρική παράσταση: <<Υπάρχει και φιλότιμο>> από τη θεατρική ομάδα του Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. Χανιών στις 18/05/2012.

Η θεατρική οµάδα του εσπερινού ΕΠΑ.Λ Χανίων, δηµιουργήθηκε από µαθητές και καθηγητές του σχολείου µας. Γεννήθηκε ως απάντηση σε µια εποχή µε δυσκολίες και αντιξοότητες που βιώνουµε όλοι µας... Φτιάξαµε µια οµάδα ανθρώπων µε ένα κοινό σκοπό ... να αντισταθούµε σε όλο αυτό το άσχηµο ψυχολογικό κλίµα που υπάρχει γύρω µας, µε διάθεση να το ανατρέψουµε για να έχουµε τη δύναµη να παλέψουµε αυτό που ζούµε αλλά και αυτά που θα έρθουν στο µέλλον.... Το έργο που θα σας παρουσιάσουµε έχει τίτλο “Υπάρχει και Φιλότιµο” των Σακελλάριου- Γιαννακόπουλου και πραγµατεύεται µε χιούµορ, το πως οι άνθρωποι µέσα από µια “κρίση” µπορούν να ανακαλύψουν τις αλήθειες που υπάρχουν γύρω τους αλλά δεν τις βλέπουν, τις χαµένες αξίες, τις αδικίες ... Στηλιτεύεται η πολιτική που είναι ξεκοµµένη από τη σκληρή καθηµερινότητα των απλών ανθρώπων. Προσπαθήσαµε όλοι µαζί να κάνουµε κάτι πολύ δύσκολο. Όλοι µας άνθρωποι µε πολλές υποχρεώσεις όµως µε συντροφικότητα, µε αγάπη και µε πείσµα, παρουσιάσαµε την παράστασή µας.

Καραδήµα Φαίδρα

Υπεύθυνη οµάδας- σκηνοθετική επιµέλεια

Διανοµή:

•  ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΣ: ΑΘΗΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (µε τη σειρά που εµφανίζονται), ΑΛΙΚΗ: ΝΤΑΜΑΔΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΝΑΝΤΑ: ΣΤΑΘΟΥΔΑΚΗ ΣΟΦΙΑ, ΛΩΡΑ: ΓΙΟΥΒΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ, ΚΩΣΤΑΣ: ΧΑΒΡΕΔΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ, ΓΙΩΡΓΟΣ: ΕΛΛΗΝΙΤΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ, ΤΑΣΙΑ: ΚΑΡΑΔΗΜΑ ΦΑΙΔΡΑ, ΓΚΡΟΥΕΖΑΣ: ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ, ΛΑΜΠΑΙΝΑ: ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΑΚΗ ΑΡΓΥΡΩ, ΦΩΤΗΣ:ΜΟΥΝΤΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ, ΚΑΤΙΝΑ:ΚΟΥΡΙΔΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ, ΣΩΤΗΡΗΣ: ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ, ΠΑΝΑΓΟΣ: ΓΛΑΜΠΕΔΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ, ΣΩΦΕΡ: ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΜΑΡΑΓΚΑΚΗ, ΒΑΡΕΔΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ,

1ο Μέρος

2ο Μέρος

3ο Μέρος

4ο Μέρος

Σήμερα..

η ημέρα, η εβδομάδα του έτους

Ο καιρός στα Χανιά

Παλαιά Έκδοση