Powered by Flash Web Templates Designed by Website Template

Τηλ: 28210 36404
Fax: 28210 36404
Δ.Δ.Ε. Χανίων

Σας ενημερώνουμε ότι η ηλεκτρονική πλατφόρμα e-εγγραφές θα ενεργοποιηθεί εκ νέου από το Σάββατο 5 Σεπτεμβρίου 2020 έως και την Τετάρτη 9 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 23.59, προκειμένου να υποβληθούν κατ’ εξαίρεση ηλεκτρονικές αιτήσεις εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής και μετεγγραφής για ΓΕ.Λ. ή ΕΠΑ.Λ. από τους γονείς-κηδεμόνες των ανήλικων μαθητών/τριών ή τους/τις ίδιους/ίδιες εφόσον είναι ενήλικοι/ες, σύμφωνα με την με αρ. πρωτ. 79942/ΓΔ4/21-05-2019 Υ.Α. (Β΄ 2005) όπως τροποποιήθηκε και ισχύει.
Ε-πισημαίνεται ότι όσον αφορά στις μετεγγραφές, ηλεκτρονικές αιτήσεις γίνονται μόνο για όσους/όσες υποβάλλουν αίτηση για πρώτη φορά. Όσοι/ες μαθητές/τριες έχουν υποβάλει ήδη αίτηση και έχουν κατανεμηθεί δεν υποβάλλουν ηλεκτρονική αίτηση για την μετεγγραφή τους, αλλά απευθύνονται στις σχολικές μονάδες.
Από τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 09.00 π.μ. έως και την Πέμπτη 24 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 14.00 η ηλεκτρονική πλατφόρμα e-εγγραφές θα είναι σε λειτουργία προκειμένου να υποβληθούν εκπρόθεσμες ηλεκτρονικές αιτήσεις εγγραφής και ανανέωσης εγγραφής για ΓΕ.Λ. ή ΕΠΑ.Λ. από τους γονείς-κηδεμόνες των ανήλικων μαθητών/τριών ή τους/τις ίδιους/ίδιες εφόσον είναι ενήλικοι/ες, βάσει της ανωτέρω ΥΑ.

Οι αιτήσεις γίνονται μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-eggrafes.minedu.gov.gr , συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία.
e-εγγραφές
Υπουργική εγκύκλιος